Міжнародна рейтингова компанія Fitch Ratings присвоїла Львову Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній та місцевій валюті на рівні В-

Міжнародна рейтингова компанія Fitch Ratings присвоїла місту Львову Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній та місцевій валюті на рівні В-, прогноз стабільний. Таким чином, кредитний рейтинг міста затверджений на тому ж рівні, що й аналогічний показник для України. У звіті також зазначено, що рейтинг міста обмежений рейтингом України, отже, при покращенні показника для всієї країни, рейтинг міста автоматично зросте.

Fitch відзначає, що головним пріоритетом міської влади є підтримка динамічного розвитку міста шляхом розвитку інноваційної місцевої економіки. Це включає залучення інвесторів з секторів, що генерують більшу валову додану вартість, такі як ІТ-індустрія або конгрес і виставковий туризм. Міська влада прагне підвищити ефективність надання комунальних послуг та покращити їхню якість, залучаючи грантові та кредитні кошти від міжнародних установ, таких як ЄБРР та НЕФКО для великих інвестиційних проектів, що реалізуються муніципальними компаніями. Fitch передбачає, що бюджетні показники Львова стабілізуються у середньостроковій перспективі. Показники міста будуть підтримані розширенням податкової бази на тлі відновлення економіки та збільшенням трансфертів з державного бюджету.

«Присвоєння кредитного рейтингу від міжнародного рейтингового агентства для міста є не тільки іміджевим фактором, а й реальним показником, від якого відштовхуються фінансові установи та організації при визначенні умов виділення фінансування. Більше того, в існуючих проектах з Європейським банком реконструкції та розвитку є шкала, яка визначає відсоток за користування позикою відповідно до рейтингу міста. Таким чином, місто вже цього року може отримати економію від зниження суми відсотків за користування кредитними коштами» - зазначила начальник управління та інвестицій Львівської міської ради Ольга Сивак.