Наука та здоров'я

Компанія Clarivate Analytics, Програма імені Фулбрайта в Україні та Фонд The Power of International Education за підтримки Lviv Convention Bureau запрошують на семінар «Показники ефективної наукової діяльності науковця, установи і країни: публікації, наукові видання, гранти». Захід відбудеться 19 березня у Науковій бібліотеці ЛНУ імені І. Франка (вул. Драгоманова, 5).

Різні категорії населення у Львові можуть отримати якісну та вчасну допомогу. Сьогодні відкрито приймально-консультаційне відділення проекту реабілітаційного центру «Можу». Центр оглянув міський голова Львова Андрій Садовий, який наголосив на дуже важливому соціальному значенні роботи такої установи в місті.

Поширення омели білої є актуальною проблемою не тільки міста Львова, а й загалом західного регіону. Омела масово уражає листяні породи дерев. Основною передумовою поширення омели є антропогенний вплив. Такий вплив передусім виражається кліматичними змінами останніх десятиліть, а саме глобальним потеплінням, що зумовлено людською діяльністю. Для омели білої критичною є температура близько –30°С . Останнім часом у зв’язку із потеплінням клімату створюються передумови для поширення омели. Про це розповіли у відділі екології Львівської міської ради.

Два роки тому, 17 березня 2016 року, на сесії Львівської міської ради з метою покращення санітарного стану міста, епідеміологічної та епізоотичної ситуації, загальної безпеки громадян було затверджено правила утримання і поводження з тваринами у Львові. Мешканців просять дотримуватися цих правил, вигулювати собак у відведених для цього місцях, а також прибирати за своїми тваринами.

Сьогодні, 7 березня, департамент містобудування Львівської міської ради спільно з Львівським міським дитячим еколого-натуралістичним центром та громадською організацією «Еко Zахист» провели другий етап акції «Збережемо первоцвіти!». Акція розпочалась о 14.30 на площі Ринок, 1 поблизу будівлі Ратуші, після чого учасники розійшлися центральною частиною міста.

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що щорічно в Україні фіксується близько 500  нових випадків захворювання гепатитом В, і близько 150 випадків гепатиту С. Серед населення міста Львова за 2017 рік зареєстровано 42 випадки захворювання на вірусний гепатит В, та 20 випадків на вірусний гепатит С. За даними Європейського центру хвороб і контролю (ЕДС), кожен десятий пацієнт, що страждає від гепатиту С, заразився  при проведенні татуювання, пірсінгу або іншої подібної косметичної процедури.

Завтра, 7 березня, у департамент містобудування Львівської міської ради спільно з Львівським міським дитячим еколого-натуралістичним центром та громадською організацією «Еко Zахист» проведуть другий етап акції «Збережемо первоцвіти!». Акція розпочнеться о 14.30 на площі Ринок, 1 поблизу будівлі Ратуші, після чого учасники розійдуться центральною частиною міста.

Громадська організація UTrend запрошує всіх охочих відвідати найпрогресивніший захід весни у сфері науки та технологій – X-Mind Lviv Conference. Конференція X-Mind Lviv покликана розповісти про сучасні технології, які відіграють визначальну роль для суспільства майбутнього.

Днями у пологовому відділенні 3-ї міської клінічної лікарні у Львові на світ з’явилися трійнята – два хлопчики і дівчинка. Мама й немовлята перебувають під наглядом лікарів і почуваються добре. Згідно з доброю традицією, місто допоможе сім’ї, в якій народилося троє діток.

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради, за підсумками щотижневого моніторингу захворюваності, на 9 тиждень року (26.02-04.03.2018) зафіксовано 5265 захворілих на грип та ГРЗ, що на 51 випадок менше, ніж попереднього тижня. Із захворілих 54,4% – діти. Інтенсивний показник захворюваності не перевищує епідемічного порогу.